L'escola

 

La nostra història

Ramon Costafreda i Ramona Cubeles, juntament amb el també mestre Joan Roure, van decidir l'any 1946, en plena postguerra i sense tenir cap ajuda aliena, fundar una escola on poguessin desenvolupar tots els coneixements pedagògics adquirits als anys 30 en el marc formatiu de la Generalitat, en un dels moments més rics de renovació pedagògica que ha viscut Catalunya.

Tots aquests principis pedagògics els van anar implementant i transmetent als seus alumnes, en una època tan difícil com eren els anys 40-60 en què l'ensenyament s'havia convertit en un simple treball memorístic.

Uns dels objectius dels seus fundadors era aconseguir, a més d'un alt nivell intel·lectual, una sòlida formació en valors, l'aprendre a aprendre, despertar l'esperit crític i el foment de la música i el teatre.

A la dècada dels anys 70-80 es produeix el primer relleu generacional. Els seus fills, Joan Mª Roure i Josefina Peraire, i Montserrat Costafreda al capdavant, agafen les regnes de l'Equip Docent, per, amb l'esforç conjunt, seguir el camí iniciat pels seus pares i fundadors tot incorporant-hi els canvis i avenços adequats a l'època. Van haver de fer front als continus canvis de lleis educatives i a la dificultat que suposa ser una escola petita i familiar.

 

A partir dels anys 90 és quan la tercera generació familiar agafa el relleu. L'Anna Ferrer, juntament amb els equips directius i el claustre de professors, donen un nou impuls a l'escola, tot dotant-la dels últims avenços tecnològics i pedagògics, per convertir el Ramon Llull en una escola moderna a la recerca de les necessitats pedagògiques dels nostres alumnes.

El nostre equip docent és un dels pilars de l’escola. Estable, sempre atent als canvis, i màxim agent de l’acció educativa de l’escola.
 

L'equip docent

Director

Mª José Gràcia
» mari@escolaramonllull.cat 

Caps d'estudi

Infantil

Judit Ballester
» judit@escolaramonllull.cat  

Primària

Laia Palet

» laia@escolaramonllull.cat   

Secundària

Pilar Ràfales
» pilar.rafales@escolaramonllull.cat 

Tutores d'infantil

Infantil A

Judit Ballester

» judit@escolaramonllull.cat 

Infantil B

Rosa Álvarez
» rosa@escolaramonllull.cat

Mestra d'infantil

Infantil C

Paula Gascón

» paula@escolaramonllull.cat

Tutores de primària

Mestres de primària

Cicle Inicial 1

Sonia Ferrer

» sonia@escolaramonllull.cat

Cicle Mitjà 1
Guadalupe Alabarce

» lupe@escolaramonllull.cat  

Cinquè

Odette Bernabel
» odette@escolaramonllull.cat 

Cicle Inicial 2

Teresa Nadal
» teresa@escolaramonllull.cat  

Cicle Mitjà 2

Mònica González
» monica@escolaramonllull.cat   

Sisè

Irene de Miguel

» irened@escolaramonllull.cat

Mª José Gràcia

» mari@escolaramonllull.cat

 

Laia Palet

» laia@escolaramonllull.cat   

Cicle Mitjà 3

Arnau Abel
» arnauabel@escolaramonllull.cat

Tutors secundària

Primer 

Cares Díaz

» cares@escolaramonllull.cat

Tercer

Puri López

» puri@escolaramonllull.cat

Professors secundària

Anna Galindo

» anna.galindo@escolaramonllull.cat                   

Ferran Martínez

» ferran@escolaramonllull.cat 

El nostre equip directiu és l’agent dinamitzador dels canvis de l’escola. Proper i sempre obert a les famílies per a treballar de forma conjunta.
 

L'equip directiu

Titularitat

simbol-RLL.png

Directora

Mª José Gràcia» mari@escolaramonllull.cat 

Caps d'estudi

Infantil

Judit Ballester
» judit@escolaramonllull.cat  

Primària

Laia Palet

» laia@escolaramonllull.cat   

Secundària

Pilar Ràfales
» pilar.rafales@escolaramonllull.cat 

simbol-RLL.png
simbol-RLL.png
 

Equip psicopedagògic

Mª Jesús Jiménez

m.jesus@escolaramonllull.cat  

Des de l’equip psicopedagògic vetllem per l’atenció a la diversitat dels nostres alumnes.

Fem una tasca de prevenció a les diferents etapes tant a nivell grupal com individual. 

Acompanyem als alumnes per tal de facilitar un  desenvolupament harmònic, atenent aspectes d’aprenentatge, relacionals i emocionals.

Acompanyem  a les famílies des de la criança dels més petits, fins als grans canvis que viuen els adolescents.

Assessorem a l’equip docent en estreta col·laboració.

Participem en el Pla de Convivència, tant en la planificació com en la seva aplicació.  Dinamització de grups, assemblees i mediació són algunes de les eines que utilitzem.

Ajudem a reflexionar i prendre decisions amb l’orientació professional d’una manera personalitzada. 

 

Informació Escola

Si estàs interessat en conèixer la nostra escola i el nostre projecte educatiu, omple aquest formulari i ens posarem en contacte amb tu per concertar una entrevista individualitzada i poder resoldre els teus dubtes i inquietuds.

Omple el formulari i t'informarem.

Gràcies pel teu missatge!

simbol-RLL.png
simbol-RLL.png
simbol-RLL.png